Kaip gauti darbą technologijų kompanijoje neturint patirties?

Reikia kruopščiai pasiruošti ir kompensuoti trūkstamą patirtį kitais privalumais. 

Kaip gauti darbą technologijų kompanijoje neturint patirties?

What makes a good brand book?

Sed viverra ipsum nunc aliquet bibendum enim facilisis gravida. Diam phasellus vestibulum lorem sed risus ultricies. Magna sit amet purus gravida quis blandit. Arcu cursus vitae congue mauris. Nunc mattis enim ut tellus elementum sagittis vitae et leo. Semper risus in hendrerit gravida rutrum quisque non. At urna condimentum mattis pellentesque id nibh tortor. A erat nam at lectus urna duis convallis convallis tellus. Sit amet mauris commodo quis imperdiet massa. Vitae congue eu consequat ac felis.

 • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur hendrerit gravida rutrum.
 • A erat nam at lectus urna duis convallis convallis tellus.
 • Arcu cursus vitae congue mauris mattis enim ut tellus elementum sagittis vitae et leo.
 • Magna sit amet purus gravida quis blandit cursus congue mauris mattis enim.

How to create a good brand book?

Vestibulum lorem sed risus ultricies. Magna sit amet purus gravida quis blandit. Arcu cursus vitae congue mauris. Nunc mattis enim ut tellus elementum sagittis vitae et leo. Semper risus in hendrerit gravida rutrum quisque non.

Bibendum est ultricies integer quis. Semper eget duis at tellus.

Important elements of a good design brand book

Eget aliquet nibh praesent tristique magna sit amet purus. Consequat id porta nibh venenatis cras sed felis. Nisl rhoncus mattis rhoncus urna neque viverra justo nec. Habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac. Et tortor consequat id porta nibh venenatis cras sed felis. Fringilla est ullamcorper eget nulla facilisi. Mi sit amet mauris commodo quis. Eget arcu dictum varius duis at consectetur lorem.Venenatis cras sed felis eget velit

 1. Magna eget est lorem ipsum dolor.
 2. Enim lobortis scelerisque fermentum dui. Fringilla ut morbi tincidunt augue.
 3. Nascetur ridiculus mus mauris vitae.
 4. Egestas sed tempus urna et pharetra pharetra massa massa ultricies.
What brand book references can I use?

Mattis molestie a iaculis at. Volutpat est velit egestas dui id. Suspendisse potenti nullam ac tortor vitae purus faucibus. Aliquet nibh praesent tristique magna sit amet purus gravida. Volutpat blandit aliquam etiam erat velit scelerisque in dictum. Potenti nullam ac tortor vitae purus faucibus ornare suspendisse sed. Aliquet bibendum enim facilisis gravida neque convallis. Malesuada nunc vel risus commodo viverra maecenas. Varius sit amet mattis vulputate enim nulla aliquet.

“Sed viverra ipsum nunc aliquet bibendum enim facilisis gravida. Diam phasellus vestibulum lorem sed risus ultricies. Magna sit amet purus gravida quis blandit. Arcu cursus vitae congue mauris.“
A brand book can always keep evolving

Tortor dignissim convallis aenean et tortor at risus. Condimentum vitae sapien pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus. Dui nunc mattis enim ut tellus elementum sagittis vitae et. Quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien et.

Nepaisant to, kokio darbo ieškai, atrankos specialistai tikriausiai paklaus "Kokios ankstesnės darbo patirties turite?". Jeigu patirties turi labai mažai arba neturi visai, jį gauti galimybės sumažėja, tačiau pradėti naują karjerą nėra neįmanoma - tiesiog reikia kruopščiai pasiruošti ir kompensuoti trūkstamą patirtį kitais privalumais. 

Pradėk nuo ne techninio darbo

Technologijų kompanijoje darbo pozicijos gali būti suskirstytos į dvi rūšis: technines ir ne-technines. Nors tai nėra neįmanoma, žmogui be patirties gauti techninį darbą yra sunkiau, nei ne-techninį. Kartais net ir neturint patirties, personalo skyrius gali atsižvelgti į jūsų išsilavinimą, kursus, sertifikatus, minkštuosius gebėjimus (soft skills), bendrą patirtį ir motyvaciją įgyti reikiamus įgūdžius. Kai kuriais atvejais - gali pavykti. Tačiau dar lengviau būtų bandyti gauti norimą techninį darbą, pereinant prie jo iš ne-techninio darbo.

Pvz. nori gauti techninį - programuotojo - darbą, tačiau kol kas neturi reikiamos patirties ir įgūdžių. Tokiu atveju gali kreiptis dėl ne-techninės pozicijos toje pačioje kompnaijoje, pvz., rinkodaros, personalo ar projektų valdymo srityse. Kurį laiką išdirbus kompanijoje galima stipriai pagerinti savo techninius įgūdžius ir žinias, o tada aplikuoti į programuotojo (ar kitą techninę) poziciją. Tuo metu jau bus pavykę sukaupti žinių apie:

 • Produktą (paslaugas), su kuriuo reikės dirbti, įskaitant jo privalumus ir trūkumus bei vartotojų lūkesčius.
 • Konkretaus sektoriaus ypatumus, įskaitant kompanijos konkurentus ir jų išskirtinius bruožus.
 • Kaip veikia kompanija. Be to, techninius darbus atliekantys kolegos jau bus pažįstami ir pasitikintys.

Šie veiksniai gali suteikti pranašumą net prieš labiau patyrusius ir techniškai kvalifikuotus konkurentus, ypač jei pavyks pasirinkti persidengiančią persikvalifikavimo sritį, pvz.

 • Slaugytoja → Medicininės įrangos testuotoja
 • Mokytoja→ EdTech sprendimų kūrėja
 • NT agentė → NT valdymo sistemos projektų vadovė

Išmok prisistatyti

Žinoti, kaip tinkamai pristatyti save ir savo įgūdžius, yra labai svarbu siekiant bet kokio darbo, ypač technologijų srityje. 

Akcentuok savo stiprybes

Kadangi neturi ankstesnio technologijų darbo, apie kurį galėtum kalbėti, patirties, pabrėžk kitas stiprybes ir įgūdžius, įgytas dirbant ankstesniuose darbuose. Pasakok apie pagrindines užduotis ankstesniuose darbuose ir kaip jas pavyko įgyvendinti. Pabrėžk bet kokią bendrą patirtį, kuri galėtų būti perkeliama į naują karjerą.

Atnaujink LinkedIn profilį (jei neturi - susikurk!)

Skirk laiko profilio atnaujinimui ir visą informaciją sutelk į darbą, kurio sieki. Pavyzdžiui, gali pridėti kursus, sertifikatus, savanorystę ar kitas veiklas, rodančias susidomėjimą technologijomis. Atrankos specialistai ieško ne tik patyrusių darbuotojų, gerai prisistačius - didesnė tikimybė, kad pastebės.

Lankyk specializuotus technologijų kursus

Sėkmingai įveikti technologijų kursai ir sertifikatai rodo, kad turi teorinį pagrindą ir šiek tiek praktinės patirties, pavyzdžiui, gali laisvalaikiu mokytis internetu. 

Įgyk patirties kuriant mažus nuosavus projektus

Jei dar neturi technologijų patirties, turėtum sutelkti dėmesį į jos įgijimą. Puikus būdas panaudoti žinias įgytas kursų metu, gali būti nuosavo projekto sukūrimas, pvz. asmeninės internetinės svetainės, vietinių kavinių mobiliosios aplikacijos, įmonės procesų ar namų įrangos automatizavimo.

Paryškink savo minkštusius įgūdžius (soft skills)

Be abejo, techninėse pozicijose svarbūs yra technologiniai įgūdžiai, tačiau dabartinės karjeros kuriamos ir su dideliu minkštųjų įgūdžių paketu. Paryškink turimas savybes, pvz.:

 • Komunikacija. Gebėjimas aiškiai reikšti savo mintis yra vienas iš pagrindinių reikalaujamų įgūdžių bet kuriam technologijų darbui. Tau teks bendrauti su kolegomis ir galbūt net su klientais.
 • Analitika ir tyrimai. Gebėjimas įvertinti situacijas, surinkti reikiamus duomenis ir dirbti ieškant problemos sprendimo. Jei anksčiau tai darei įveiklinant konkrečias priemones, Google Analytics ar Microsoft Power BI - paminėk.
 • Planavimas. Būsimame technologijų darbe tikėtina, kad turėsi daug įvairių pareigų. Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, reikia tinkamai nustatyti prioritetus ir viską suplanuoti. Pasidalink ankstesne sėkminga patirtimi šioje srityje ir priemonėmis, kurias naudojai savo produktyvumui gerinti.
 • Kūrybiškumas. Kūrybiškumas reiškia gebėjimą spręsti problemas netradiciniu būdu. Gali papasakoti apie atvejį, kai matei situaciją kitaip nei kiti ir galėjai pasiūlyti neįprastą sprendimą.
 • Komandinis darbas. Komandinis darbas yra dar vienas būtinas įgūdis bet kuriam technologijų darbui. Net jei anksčiau dirbai laisvai samdomu specialistu, vis tiek bendradarbiavai su klientais, kas gali būti laikoma komandinio darbo patirtimi. Svarbu pabrėžti, kaip sutari su kitais.

Pasirenk pradėti nuo mažų dalykų

Atmink, kad startuojant iš karto negalėsi kreiptis dėl vyresniojo specialisto pozicijos. Ar esi gavęs gerą universitetinį išsilavinimą, ar sukūręs kelis savo projektus, nesijausk per daug kvalifikuotai – pradedančiojo specialisto (junior) pozicijos yra puikus skaitmeninės karjeros startas. Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio. 

Nepaisant to, kad gauti technologijų darbą be patirties gali atrodyti labai sudėtinga, tai įmanoma - tačiau turi tinkamai pasiruošti ir kantriai siekti rezultatų.

Pasirengei pradėti technologijų karjerą be ankstesnės patirties? Išsirink edON mokymų programą ir pradėk kelionę naujos skaitmeninės karjeros link!