Technologijų ir skaitmeninių įgūdžių akademija „edON“ sukūrė pirmąją šalyje Skaitmenizacijos mini-MBA programą – greitesnę ir pigesnę įprasto verslo administravimo magistro laipsnio alternatyvą vadovams. Naują kryptį akademija pradeda jau gegužę su 160-ies valandų trukmės technologijų ir skaitmenizacijos mini-MBA kursais.
JAV konsultacijų įmonės DDI kasmetinės apklausos duomenimis, vos iki 30 proc. vadovų save vertina kaip efektyviai išmanančius skaitmenines technologijas, todėl naujasis kursas sieks ugdyti įgūdžius, reikalingus sėkmingai vadovauti ir diegti naujoves.
„edON“ Skaitmenizacijos mini-MBA sudarys 20 modulių, skirtų padėti vadovams priimti geresnius sprendimus dirbtinio intelekto ir skaitmeninės transformacijos amžiuje. Kurso metu bus gilinamasi į tokias technologijas kaip dirbtinis intelektas, kibernetinis saugumas, daiktų internetas ir duomenų analitika, o verslo strategijos, plėtros, ir efektyvumo temos bus nagrinėjamos iš skaitmenizacijos ir šiuolaikinių įrankių perspektyvos.
Vienas iš „edON“ akademijos įkūrėjų Domas Janickas teigia, kad siekiant spręsti vadovų skaitmeninių įgūdžių trūkumo ir riboto laiko problemas, Skaitmenizacijos mini-MBA kursas buvo išgrynintas iki šiuolaikiniam vadovui būtino ir aktualaus turinio.
„Vadovai negali vadovauti skaitmeninės vertės kūrimui ar rūpintis visos įmonės techniniu raštingumu, jei patys neturi tam žinių ir kompetencijų. Be to, technologijos nebėra vien IT departamento įrankiai – jos turi lemiamos įtakos visos organizacijos procesams, politikai, vertybėms, todėl aktualios visai vadovybei ir kiekvienam darbuotojui. Jaučiame vadovų susidomėjimą, bet kartu ir laiko apribojimus, todėl skaitmeninius įgūdžius nutarėme padėti vystyti Lietuvoje nauju, bet pasaulyje jau dešimtmečius pasiteisinančiu mini-MBA formatu“, – komentuoja D. Janickas.
Skaitmeninių įgūdžių poreikį vadovybėse patvirtina ir Žilvinas Pakeltis, tokių organizacijų kaip „Litexpo“, „Inovacijų agentūra“ ir „Heidelberg Mobile“ nepriklausomas valdybų narys. Pasak jo, yra didelis skirtumas tarp „buvimo girdėjus“ ir realaus supratimo, o tai apsunkina šiandienos konkurencingumui būtinų sprendimų priėmimą.
„Kiekviena organizacija šiandien yra – ar bent turėtų būti – technologijų organizacija. Todėl nors įmonės ar padalinių vadovai neprivalo mokėti programuoti, jie visgi privalo išmanyti dirbtinio intelekto, debesų kompiuterijos, didžiųjų duomenų ar kitų technologijų galimybes, principus bei iššūkius. Sveikinu „edON“ akademiją, atradusią tiek aktualią temą, tiek patrauklų, Lietuvoje naują įgūdžių kėlimo formatą“, – sako Ž. Pakeltis.
Technologijų ir skaitmenizacijos mini-MBA programą sudarys gyvi seminarai kartą per mėnesį bei nuotolinės paskaitos kartą per savaitę – iš viso 160 valandų per 10 mėnesių. Programą dėstys patyrę savo sričių ekspertai-praktikai, patys turintys verslus, juose diegiantys skaitmeninius sprendimus ar vadovaujantys skaitmeninėms transformacijoms didelėse organizacijose. Kursai prasidės gegužės 9 d.
„edON“ akademiją įkūrė patyrę švietimo ir technologijų sričių atstovai. Akademija Vilniuje ir Kaune vykdo programinės įrangos projektų valdymo, testavimo, skaitmeninės rinkodaros, no-code sprendimų kūrimo, verslo procesų analitikos bei automatizavimo, dirbtinio intelekto įrankių ir kitus kursus, kurių dėstytojų komandą sudaro praktikai iš „Devbridge“, „Satalia“, „Hostinger“, „Centric“, „Evolvery“, „Teltonika“ ir kitų kompanijų.
„edON“ rinkoje siekia išsiskirti dėmesiu studentų jau turimų įgūdžių panaudojimui, giliu darbdavių poreikių supratimu ir kuriamais dirbtinio intelekto įrankiais, padėsiančiais pasirinkti tinkamiausią specialybę ar planuoti karjerą.