no-code (low-code) – įrankiai, kurių pagalba kiekvienas gali sukurti programinės įrangos sprendimus nemokėdami programuoti – nuo internetinės svetainės ar telefono programėlės iki el. parduotuvės ar verslo procesų automatizavimo sistemų.
No-code yra programinės įrangos kūrimo būdas, kai programavimas pakeičiamas vizualaus kūrimo įrankių, leidžiančių kurti sistemas, integruoti skirtingas platformas, automatizuoti veiksmus pagal skirtingus scenarijus.
Kurti pritaikytus ir automatizuotus sprendimus, tarpusavyje apjungiančius įvairias sistemas, dažnai yra kompleksinis ir brangus procesas, kurį sau gali leisti ne kiekvienas verslas. Generative AI įrankių ChatGPT, Midjourney įveiklinimas pasitelkiant juos verslo procesų automatizavime leidžia ne tik optimizuoti kasdienes užduotis, bet ir sutaupyti resursų.
No-code sumažina programuotojų komandų poreikį ir leidžia kompanijoms sprendimus kurti greičiau.
Taip pat komandos nariai, neturintys technologinių žinių, gali greičiau ir lengviau įvesti verslo poreikiais grįstus pakeitimus. Galiausiai, no-code įrankiai leidžia organizacijoms taupyti laiką ir padidinti produktyvumą, daugiausiai dėmesio skiriant vertės, o ne kodo kūrimui.
Jei gebi pasitelkti loginį mąstymą arba valdyti vizualinę sprendimo dalį – gali kurti skaitmeninius produktus!
BPMN kalba procesų dokumentavimui.
Automatizavimo sprendimų logika ir platformos.
Nuo one-page svetainės iki membership ar marketplace – architektūra, navigacija, UI/UX, testavimas ir susipažinimas su Webflow.
Gilinamasi į bazinių įsitikinimų įtaką situacijos vertinimui. Susipažįstama su Cognitive Bias (individualiais/marketingo) – dėmesys koncentruojamas į tai, kaip įvairūs šališkumo tipai veikia sprendimų priėmimą. Analizuojama STATUS QUO bias įtaka, pasipriešinimas pokyčiams. Supažindinama su prokrastinacija ir skirtingais jos įveikimo metodais.
Programinės įrangos kūrimo procesai apima daugybę etapų, kurie lemia sėkmingą skaitmeninių sprendimų veikimą. Aiškiai suprasdami šiuos principus, galėsite efektyviau bendradarbiauti su technologijų komandomis ir priimti pagrįstus sprendimus.
Susipažinsite su:
Įgytos žinios padės suprasti, kaip veikia skirtingi programinės įrangos komponentai, kaip vyksta jų valdymas ir kokie įrankiai užtikrina stabilų bei efektyvų skaitmeninių sprendimų kūrimą.
Studentai susipažins su pagrindiniais HTML elementais, jų atributais bei puslapio struktūra, taip pat išmoks CSS stilių pritaikymo principų, siekiant užtikrinti puslapio patrauklumą ir pritaikomumą įvairiems įrenginiams (responsiveness).
Supras, kaip internetinės svetainės yra aprašomos ir kaip naršyklės jas atvaizduoja.
Išmoks sukurti statinį puslapį, pritaikant įgytas žinias.
Modulio metu studentai gilinsis į JavaScript kalbą ir jos taikymą kuriant interaktyvius tinklalapius. Mokymų metu bus aptariama:
Po kiekvienos temos bus atliekamos praktinės užduotys, kad užtvirtinti sintaksės ir HTML manipuliacijos įgūdžius. Baigus modulį, studentai pridės dinaminius duomenis prie savo anksčiau sukurto HTML/CSS projekto.
Studentai supažindinami su UI (naudotojo sąsajos) ir UX (naudotojo patirties) principais, taip pat Web ir mobiliųjų aplikacijų dizainu. Pradedama nuo pagrindinių teorijų ir metodologijų, kurios padeda suprasti dizaino svarbą bei jo pritaikymo galimybes.
Praktinėje dalyje, atsižvelgiant į turimą laiką, studentai naudoja Figma programą ir įgyvendina užduotis pagal dėstytojo pateiktus pavyzdžius arba realizuoja savo idėjas. Modulis taip pat apima perėjimo iš dizaino į prototipų kūrimą procesą bei svetainių kūrimą naudojant Framer platformą.
Nes mūsų požiūris yra paruošti startui, o ne prikepti! Darydami studentų atranką, užtikriname, kad Tavo kolegų grupė bus motyvuota ir iš tikrųjų norinti pakeisti savo karjerą ar stipriai patobulėti esamoje pozicijoje. Su tokia grupe, tikime, kad kartu pasinaudosite visomis edON teikiamomis papildomomis tobulėjimo galimybėmis, kurios yra sukurtos Tavo visapusiškam naujos skaitmeninės karjeros startui.
Žinios iš IT srities nepakenks, bet jeigu aktyviai dalyvausi akademijos paskaitose, atliksi visas užduotis ir papildomai domėsiesi pasirinktų kursų sritimi, sėkmingai akademiją baigsi ir be papildomų išankstinių IT srities žinių.