Perprask technologinių komandų atrankos procesus, išmok naujų komandos narių integracijos subtilybių bei įgyk komandos valdymo ir karjeros planavimo įgūdžių!
Technologijų rinka nuolatos kinta, o tech. specialistai turintys reikiamus įgūdžius – medžiojami (angl. headhunting). Norint užtikrinti technologijas kuriančios kompanijos sėkmę, svarbu nuo pirmųjų atrankos etapų gebėti išlaikyti kandidato susidomėjimą, atliepti jo poreikius bei atrinkti organizacijos komandai labiausiai tinkantį naują komandos narį. Apie visą tech. atrankos procesą (angl. recruiting pipeline) ir svarbiausias dedamąsias sužinosi viename iš šios programos modulių.
Tačiau atrinkti talentus yra vienas iš etapų. Siekiant sklandaus organizacijos darbo, naujus komandos narius reikia nuosekliai integruoti (angl. onboarding) į komandą, užtikrinti sveiką komandos gyvavimo ciklą bei kurti komandos kultūrą skatinančią visų narių įsitraukimą. Dirbant su technologinėmis komandomis, svarbu išmanyti ir tokių specialistų augimą, skatinantį organizacijos plėtrą ir tobulėjimo rodiklius. Šios temos taip pat bus Tech. talentų pritraukimo ir valdymo kurso dalis.
Norint efektyviai valdyti techninę komandą ir kalbėti „viena kalba“ svarbu būti susipažinus ir su techninėmis temomis: programinės įrangos kūrimas, jos architektūra, pagrindiniai programavimo principai, tech. projektų valdymo metodologijos ir kitos technologinės temos, taip pat bus liečiamos šiame kurse.
Tad, šis kursas bus naudingas jei planuoji / nori dirbti technologinėse kompanijose žmogiškųjų išteklių atrankos ir valdymo pozicijose, o ypač naudingas tiems, kurie turi bendrosios projektų vadybos ar ŽI patirties, bet iki šiol nebuvo dirbę tech. įmonėse.
Susipažįstama su koučingo aspektais: kas yra koučingas? Kuo jis skiriasi nuo mentorystės? Konsultavimo? Psichoterapijos? Aptariama, kaip geriausiai pasirinkti sau ar organizacijai tinkamą koučingo specialistą.
Susipažįstama su įvairiomis sertifikavimo, akreditavimo galimybėmis. Jų svarba.
Analizuojamos pagrindinės koučerio kompetencijos, kokia turėtų būti pokalbio struktūra, kaip atpažinti, ar mane konsultuoja tikras koučingo specialistas.
Vykdoma demo sesija su savanoriu.
Apžvelgiamo koučingo rolė įmonėje: kuo jis gali būti naudingas, kada verta ir reikia jį naudoti organizacijoje, kaip atpažinti, kada įmonės komandoms reikalinga kita pagalba.
Atliekamos skirtingos koučingo praktikos.
Aptariamos pagrindinės Talent aquisition specialisto pareigos įmonėje, skirtingos šios specialybės rolės.
Analizuojami atrankų įrankai, šaltiniai ir priemonės: job board'ai, LinkedIn ir kt..
Apžvelgiamas visas atrankos procesas: poreikio vertinimas, darbas su vadovu (poreikių išsiaiškinimas), intake forma (kokią informaciją HR reikia surinkti), headhuntin’imas, žmogiškųjų išteklių interviu, techniniai interviu, techninės užduotys, sprendimo priėmimas ir jo ištransliavimas, grįžtamojo ryšio teikimas kandidatams, atrankos procesos uždarymas.
Kuriami darbo skelbimai ir vykoma rinkoje esančių skelbimų analizė. Vykdoma screening call simuliacija.
Susipažįstama su automatizavimo sprendimais, ATS, vykdoma gerųjų praktikų, pavyzdžių bei metrikų apžvalga.
Viso modulio metu keliami klausimai: nuo kada prasideda integracija? Kaip atrodo bendradarbiavimas su vadovais?
Apžvelgiama: lygybės užtikrinimas organizacijoje, tam skiriamos ir būtinos priemonės, techninė naujo darbuotojo integracija, induction onboarding, naujoko planas, onboarding paketų kūrimas, atsakomybių dėliojimas, feedback rinkimo įrankiai, valandų ir užduočių loginimo sistemos, atleidimo klausimai, EXIT variantai ir pokalbiai.
Vykdomas DEMO užsiėmimas personalo valdymo sistemoje.
Aptariami dažniausi darbuotojų keliami buhalteriniai klausimai, vykdoma sutarčių, įmonės politikos, dokumentacinio proceso analizė, gerųjų praktika apžvalga.
Susipažįstama su HR teisiniais aspektais: įdarbinimas, etatai, viršvalandžiai, atostoginiai, mamadieniai / tėvadieniai, NPD.
Aptariami komandos ugdymo ir karjeros planavimo tikslai, jų svarba. Kokie yra karjeros etapai, kaip vykdyti įgūdžių identifikavimą, kaip suskirstyti kompetencijas ir suplanuoti žingsnius jų pasiekimui, sukurti tobulėjimo gaires.
Analizuojama mentorystės svarba organizacijos mąstu, karjeros konsultacijų vidiniai komandai poreikis.
Apžvelgiamos gerosios praktikos, kaip skatinti darbuotojų įsitraukimą, bei užtikrinti nuolatinį augimą. Įsitraukimo skatinimas (NPS) ir nuolatinio augimo užtikrinimas.
Vykdomi demo rezultatų vertinimo pokalbiai.
Gilinamasi į bazinių įsitikinimų įtaką situacijos vertinimui. Susipažįstama su Cognitive Bias (individualiais/marketingo) - dėmesys į tai, kaip įvairūs šališkumo tipai veikia sprendimų priėmimą. Analizuojama STATUS QUO bias įtaka, pasipriešinimas pokyčiams. Supažindinama su prokrastinacija ir skirtingais įveikimo metodais.
Susipažįstama su elgesio psichologija. Gilinamasi į konfliktų valdymo principus (prevencija/sprendimai).
Kūrybiškumo komandoje ugdymo gairės.
Emocijų ir emocinio intelekto vaidmuo darbo aplinkoje.
Vykdoma praktinė sesija: tobulinami komunikacijos įgūdžiai (barjerai ir jų įveikimo būdai/verbalinės ir neverbalinės komunikacijos principai/uždari ir atviri klausimai/naudojimo strategijos).
Nes mūsų požiūris yra paruošti startui, o ne prikepti! Darydami studentų atranką, užtikriname, kad Tavo kolegų grupė bus motyvuota ir iš tikrųjų norinti pakeisti savo karjerą ar stipriai patobulėti esamoje pozicijoje. Su tokia grupe, tikime, kad kartu pasinaudosite visomis edON teikiamomis papildomomis tobulėjimo galimybėmis, kurios yra sukurtos Tavo visapusiškam naujos skaitmeninės karjeros startui.
Žinios iš IT srities nepakenks, bet jeigu aktyviai dalyvausi akademijos paskaitose, atliksi visas užduotis ir papildomai domėsiesi pasirinktų kursų sritimi, sėkmingai akademiją baigsi ir be papildomų išankstinių IT srities žinių.